Kadınlarda Aşırı Cinsel İstek

22 Haziran 2011

Kadınlık hormonunun (follikülin) fazla salgılanması, cinsel yönden yeterince tatmin olamama, yumurtalıklarda kist meydana gelmesi, tiroid bezi ve böbreküstü bezlerinin fazla çalışması… gibi nedenler aşırı cinsel isteğe yol açabilir. Tavsiye edeceğimiz bitki çaylarının akşam yatarken yapılması daha uygun olacaktır. Bunun yanında bol miktarda marul, kavun ve salatalık yenmesi tavsiye olunur.

  • MARUL YAPRAĞI: 1 günde 3-4 marul yaprağı  yenmeli veya  bu yapraklar 2 subardağı suya konulup, 15 dakika kaynatılıp, 20 dakika demlenmeli ve yatarken  suyu süzülüp içilmelidir.
  • NİLÜFER KÖK VE ÇİÇEĞİ: Nilüferin su içinde meydana gelen yumruları ufak parçalar halinde kıyılır (yaş veya kuru kullanılır). 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı koyulur 10 dakika kaynatılır. 15 dakika demlenir ve süzülür. Günde 2-3 subardağı içilir.
  • SÖĞÜT YAPRAĞI; ERKEK ÇİÇEĞİ VEYA İNCE DAL KABUKLARI: Bunlar ince kıyılır ve kurutulur. 1 su bardağı sıcak suya 2 kahve kaşığı konur ve 15 dakika sonra süzülür.Günde 2-3 su bardağı içilir.
  • ŞERBETÇİOTU: Ufalanmış çiçeklerinden 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı konur. 15 dakika sonra süzülür. Günde 2-3 su bardağı içilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.