Böbrek Kumu ve Böbrek Taşı için Şifalı Bitkiler

Doktorun düşmesinin uygun gördüğü taş ve kumlar için aşağıdaki kürler yapılarak böbrek taşı ve böbbrek kumu düşürülebilir. Büyük ebattaki taşlara uygulanacak olursa idrar yolunda tıkanıklık yaratabilir. Bu da kanamalara neden olur ve sağlığımızı tehdit eder. Bu nedenle doktorunuza danıştıktan sonra uygun olması durumunda bu kürleri uygulayınız.

 • 4 bardak suya 2 tutam mısır püskülü kaynatılır süzülür ve günde 3 kere birer çorba kaşığı içilir.
 • 1 tatlı kaşığı kılıçotu 4 bardak kaynar suya konur. 10 dakika bekletilir ve süzülür. Günde 3 kere birer çorba kaşığı içilir.
 • Yarım kilo turp soğuk su ile yıkanır, kabuğu soyulur ve rendelenir ve ezilir. Çıkan su bir şişeye konur. Bu sudan günde 1 çay bardağı içilir.
 • 4 bardak suya 2 çorba kaşığı hatmi kökü ve 4 çorba kaşığı kuru üzüm konur ve kaynatılır ve süzülür sabah aç karnına 12 tane ardıç tohumuyla birlikte içilir. Bu biti kürü taş düşürmede çok faydalıdır.

“Böbrek Kumu ve Böbrek Taşı için Şifalı Bitkiler” için 3 Yorum Var

 • 1 Adsız Says:

  Fizik tedaviye gidiyorum, fakat ağrılarım geçmedi. Bununla ilgili de bir şey yazarsanız sevinirim.

  iyi günler

 • 2 admin Says:

  Size romatizma ve eklem ağrıları bölünde tarif ettiğimiz zeravent kökü ve enginar yaprağı bitki kürlerini önerebiliriz. Ayrıca özellikle Bursa ve Yalova yöresindeki kaplıcalardan da fayda görebilirsiniz.Banyo yaptıktan sonra üşütmemeye ve ceyranda kalmamaya özen gösterin. Ağrılı bölgelerinizi çalıştıracak hareketleri kendinizi yormadan fakat düzenli bir şekilde hergün yapmanızı öneririz.

 • 3 halil Says:

  selamünaleyküm 13 yıldır böbrek tasım var cok kez düsürdüm ve tekrarlıyor son ameliyatımda 5 cm tas aldılar 8 ay sonra tekrar 2 adet 1.5 cm lik tas tespit edildi ameliyatsız bir sekilde erimezmi bu taslar sabrım tükendi yardımcı olursanız cok duacı olurum cevap için şimdiden teşekkür ediyorum

Yorum Yaz